ביטוח סיעודי

 בני גיל הזהב, אשר קשה להם לערוך פעולות יום יומיות, כמו למשל – הליכה לחדר הנוחיות, תנועה עצמית, להתלבש, וכיוצא בזאת, מאפיינים אותם כקשישים סיעודיים, אשר צריכים עזרה. לפעמים, קיימים בני אדם, אשר הינם עדיין צעירים, שמאמינים שהדבר  נמצא רחוק מהם לזמן שיידרשו לקבל עזרה, בשל כך הינם מקפידים לרכוש ביטוחים שונים, כמו לדוגמה – ביטוח שיניים או ביטוח בריאות, אך מי שחושב לטווח הארוך מבין מה עשוי לקרות לו בגיל הזהב ומכיר בחשיבות הרבה של רכישת  ביטוח סיעודי . במאמר שלפניכם – הננו מציינים את המעלות של ביטוח סיעודי  אשר רוכשים כמה שיותר מוקדם, כיצד ניתן להשיג ביטוח סיעודי וכן המשמעות של רכישת ביטוח סיעודי  בגיל צעיר ולבסוף – מה הינם ההיבטים שעליכם לתת את הדעה שלכם עליהם? .

המעלות של ביטוח סיעודי אשר רוכשים כמה שיותר מוקדם –

  • זכאות לשיפוי גם בהפסקת תשלום – אף במידה והנכם תחדלו לשלם עבור הביטוח לאחר תקופה מסוימת, עדיין תהיו זכאים לשיפוי מדי חודש בקרוב מצב של חולה סיעודי.
  • הטבה במחיר ברכישת הביטוח הסיעודי כמה שיותר מוקדם – תשלום הפרמיה יהא מופחת בהרבה, במידה כי תרכשו ביטוח סיעודי כמה שיותר מוקדם.
  • בגיל צעיר יותר בריאים – בני אדם בגיל צעיר בדרך כלל יותר בריאים מאשר קשישים, בשל כך יש באפשרותם להתקבל יותר בקלות לביטוח סיעודי.
  • המחלות לא פוסחות על הגיל שלכם – אף בני אדם בגיל צעיר עשויים לצרוך סיוע בשל קרות מצב של תאונה או לקות של מחלה כל שהיא וביטוח בגיל צעיר מכסה אותם במצב כזה.

כיצד ניתן להשיג ביטוח סיעודי ?

ניתן להשיג ביטוח סיעודי בשלוש אופציות כלעיל –  ביטוח סיעודי פרטי, ביטוח סיעודי מן המוסד לביטוח לאומי, וכן ביטוח סיעודי מטעם קופות החולים. השפע הרב בוודאי מבלבל אתכם והנכם כעת מרימים גבה ושואלים את עצמכם – אז מה מבין כל החלופות אומר, למען השם? עשינו לכם קצת סדר בבלגאן ופירטנו לכם את כל אחת משלושת האופציות. אלו הם הדברים –

  • מה זה אומר בכלל הביטוח הסיעודי הפרטי? – קיימות שתי אפשרויות של פוליסות – פרטית או לחלופין קבוצתית. כאשר פוליסות קבוצתיות בתוקף של אך ורק כמה שנים, בין שלוש לבין חמש שנים ובתום תקופה זאת, צריך לחתום על הסכם חדש. הפוליסה הפרטית נותנת בידכם אפשרות של ביטוח למהלך כל החיים שלכם, כאשר דמי הביטוח משולמים באופן סטנדרטי.  בביטוח פרטי רק הנכם אלו אשר מחליטים הודות כמה תקבלו בעת שתזדקקו לסיוע ובהתאם לתנאים שהנכם דורשים, תהיה לכם פרמיה חודשית קבועה לחברת הביטוח, כאשר כל חברת ביטוח קובעת כל מיני תנאים ועלויות כאוות רצונה, בשל כך יש לבצע סקר שוק מבעוד מועד.
  • למה התכוון המשורר בדבריו הודות ביטוח סיעודי מטעם קופות החולים? – החלופה של רכישת ביטוח סיעודי משלים מטעם קופות החולים, כאשר התנאים משתנים בין כל מיני קופות החולים. בדרך כלל ביטוח סיעודי שניתן על ידי קופת חולים לא מקיף הכל, כדוגמת ביטוח פרטי מטעם חברות הביטוח ובקשר ישיר אף החיוב הכספי מדי חודש בשביל ביטוח סיעודי יהא מועט יותר.
  • קבלת קצבה מאת המוסד לביטוח לאומי – המוסד לביטוח לאומי נותן באפשרותכם לקבל קצבת סיעוד לכל חולה סיעודי, אשר דר במעונו האישי. הקצבה הזאת מוענקת בתום שעברתם אבחון באמצעות בעל מקצוע והינה מוענקת על ידי מימון שעות סיוע למטפל אשר יבוא עד לדירה שלכם ושהינו עוזר לכם בניהול משק הבית. מספר השעות בשבוע עשוי להיות בין עשר לבין שמונה עשרה שעות והדבר בהלימה למידת מצבכם, כפי שנבדק מראש.

המשמעות של רכישת ביטוח סיעודי בגיל צעיר. –

נוטים לאפיין חולה סיעודי בן אדם אשר צריך סיוע בכל מיני פעולות אשר אותן מבצעים מדי יום, כמו למשל – שליטה על הסוגרים, להתלבש, ללכת, אמבטיה, או לחלופין לשכב במיטה ולקום ממנה. הביטוח הסיעודי נבדל ביותר מכל שאר הביטוחים, כגון – ביטוח בריאות או ביטוח חיים והדבר נובע מכך כי בו נוגעים בהיבט בעייתי ובכל מיני פרמיות שונות בהתאם למתי בחיים שלכם הנכם רוכשים את הביטוח הזה. ההוצאות שייגרמו לכם בביטוח סיעודי עשוי להאמיר עד אלפי ₪ מדי  חודש וקשה ביותר לסמוך אך ורק על קופת החולים שלכם, אשר כאמור אינה מעניקה לכם ביטוח סיעודי מקיף מספיק . רכישת הביטוח הסיעודי כאשר הנכם עדיין צעירים, תוזיל ביותר את ההוצאה שלכם של הפרמיה ותוודא שיוענקו עבורכם שירותים מקיפים ורחבים – בפרט ברכישת ביטוח זה מטעם חברות ביטוח , בשעה שתזדקקו לסיוע, על מנת שלא תספגו תשלומים אסטרונומיים עבור טיפול פרטי.

מה הינם ההיבטים שעליכם לתת את הדעה שלכם עליהם? .

עליכם לתת את הדעה שלכם הודות כל מיני אלמנטים משמעותיים בעת או לפני רכישת ביטוח סיעודי, על מנת שלא תידהמו לגלות בסוף מעשה או פן תחושו מפח נפש בטווח הארוך, כלעיל – .

  • עליכם לתת את הדעה שלכם הודות כל מיני החרגות אשר מוגדרות בפוליסה וכן הודות כל מיני סיטואציות קיצוניות, בהן עשויים שלא לכבד את הזכות שלכם למענק ממון או סיוע לו הנכם נזקקים.
  • משמעותי שתבחנו כי אין באמתחתכם כפילות של פוליסות ומה הינם תנאי כל פוליסה. קיימים בני אדם אשר מחזיקים בביטוח סיעודי באופן פרטי ואף ביטוח סיעודי בקופת חולים, בעוד שני הביטוחים מכסים את אותם תנאים. עליכם לוודא כי גובה הכיסוי ישפה אתכם במאה אחוז מתשלום השיפוי שהנכם עשויים לקבל.
  • עליכם לבחון מאיזה שלב מגיע לכם סיוע סיעודי, במידה ובאי היתכנות לערוך רק שתי משימות מדי יום או למעלה מכך .

 

מידע מקצועי נוסף שיכול לעניין אותך

רגולציה

רגולטור ויקיפדיה – ההתפתחות של הרגולציה במדינת ישראל אינה התרחשה תוך פרוצדורה מסודרת ובחשיבה ארגונית כוללת. החל בשנות ההקמה הראשונות של מדינת ישראל רוב אמצעי

קרא עוד »

פנסיה נט

מה הינו פשר הדבר של פנסיה נט? קרן גמל נט פנסיה מהווה תכנית שמעניקה פתרון לשלוש סיטואציות של חיים. היעד הראשי של גמל נט קרנות פנסיה

קרא עוד »

פורטל סוכנים

מה עונה להגדרה של סוכן ביטוח? סוכן ביטוח הינו מי שמתעסק ברישיון במכירה של פוליסות ביטוח, אותן מנפיקות חברות הביטוח, ואף הינו נותן עזרה התחלתית

קרא עוד »

מסמך הנמקה

נושא החיסכון הפנסיוני הביא מאז ומעולם בלבול והסתייגות אצל תושבי מדינת ישראל, אשר לא בקיאים בענף הנ"ל. משרד האוצר הבין את הבעיה ועשה מהלכים אשר

קרא עוד »

מסלקה פנסיונית

מה הינה המסלקה הפ​​נסיונית? מסלקה פנסיונית משרד האוצר הינה מיזם שיזם משרד האוצר, על מנת לתת בידכם אפשרות של העברת מידע בשלמותו בהיבט כל החסכונות

קרא עוד »

מינוי סוכן

מינוי סוכן הראל בריאות – ​​ביכולתכם, בתור מבוטחים באחת מן פוליסות ביטוח הבריאות של חברת הראל, למנות סוכן ביטוח חדש, בהתאם לדרישתכם, שיטפל בשבילכם בפוליסת

קרא עוד »